Dlaczego Twój krokomierz nie liczy kroków

Dlaczego Twój krokomierz nie liczy kroków

Krokomierz może być używany do monitorowania ilości wykonywanych kroków. Jest to jedno z najpopularniejszych dostępnych narzędzi do śledzenia kondycji. Może być jednak dość niedokładny. Niektóre modele, takie jak Fitbit Ultra, mają tendencję do zaniżania liczby wykonywanych kroków.

Większość nowoczesnych krokomierzy wykorzystuje akcelerometry do liczenia kroków. Urządzenie może również pokazywać inne informacje, takie jak przebyty dystans i liczba spalonych kalorii. Aby zapewnić sobie jak najdokładniejszy odczyt, spróbuj nosić krokomierz w najbardziej odpowiedniej pozycji. Na przykład, jeśli nosisz go na nadgarstku, unikaj przechylania go. Jeśli używasz go na pasie, utrzymuj go na poziomie i umieść między pępkiem a biodrem.

Jeśli nadal nie jesteś pewien, czy otrzymujesz dokładny odczyt ze swojego krokomierza, warto sprawdzić dokładność urządzenia przed dokonaniem zakupu. Istnieje kilka czynników, które wpływają na jakość Twojego urządzenia. Krokomierze, które wykorzystują mechanizm sprężyna włosowa mogą być niedokładne. Chociaż są tańsze, ich żywotność baterii jest również krótsza, co oznacza, że Twoja liczba kroków może być mniej niż dokładna.

Niektóre krokomierze, w tym te od Omron i Fitbit, mogą zawyżać liczbę zrobionych przez Ciebie kroków. Nie jest to koniecznie złe, ale może prowadzić do fałszywego poczucia osiągnięcia. Zamiast tego, wyrób sobie nawyk sprawdzania urządzenia raz dziennie, aby upewnić się, że liczba kroków, które robisz, jest w porządku.

Innym czynnikiem, który może powodować, że liczba kroków nie będzie się zgadzać, jest zmiana ciśnienia powietrza w urządzeniu. Jest to szczególnie ważne, jeśli używasz krokomierza w nowym miejscu. Możesz być zaskoczony, gdy dowiesz się, że Twój fitness tracker ma wbudowany czujnik ciśnienia powietrza. Zmiana ciśnienia może wystarczyć, aby zmylić urządzenie, aby uwierzyło, że chodzisz szybciej.

Jednym z najlepszych sposobów na zapewnienie dokładności krokomierza jest zakup krokomierza z o-ringiem wokół niego. Można je kupić w sklepie ze sprzętem komputerowym. Są one również łatwe do wymiany. Kiedy już będziesz miał krokomierz z o-ringiem, będziesz mógł cieszyć się wygodą krokomierza przypominającego zegarek, bez obaw o jego zgubienie.

Kolejną rzeczą, której powinieneś szukać w krokomierzu, jest przycisk resetujący. Niektóre modele mają wpuszczony przycisk, co zwiększa prawdopodobieństwo, że przypadkowo go wciśniesz. Inne modele mają zakładkę na pokrywie baterii. Możesz usunąć zakładkę lub wymienić baterię, aby liczenie kroków zaczęło się od nowa.

Wreszcie, krokomierz z akcelerometrem może być pomocny, jeśli jesteś biegaczem. Zamiast polegać tylko na akcelerometrze, powinieneś rozważyć użycie systemu GPS. Wiele krokomierzy posiada stoper, dzięki któremu wiesz, jak długo biegniesz. Warto też sprawdzać krokomierz po każdym biegu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane