Dlaczego twój pies zjada glebę

Dlaczego twój pies zjada glebę

Prezentowany materiał jest efektem współpracy z jaktopolaczyc.pl

Jeśli Twój pies zjada glebę, może być tego powód. Sama gleba może zawierać minerały i pasożyty, ale istnieje również potencjał toksyczności, jeśli środowisko jest zanieczyszczone lub psy są narażone na pestycydy. Brak wapnia lub żelaza może również prowadzić do tego zachowania.

Jeśli Twój pies je brud, być może będziesz musiał przejść dodatkową milę, aby powstrzymać je od robienia tego ponownie. Jednym z łatwych sposobów, aby zapobiec ich od jedzenia rzeczy jest mieć system wzbogacania środowiska w miejscu. Na przykład, Buster Ball wypełniony jedzeniem jest zabawny i może zapewnić wiele godzin zabawy.

Niektóre psy lubią jeść brud z różnych powodów, takich jak nuda lub dlatego, że brud dobrze smakuje. Inne jedzą brud, ponieważ próbują złagodzić problemy trawienne. Nazywa się to geofagią. Innym razem pies będzie jadł brud w poszukiwaniu witamin lub środka uspokajającego. Niezależnie od tego, czy jest to oznaka nudy, niepokoju czy stanu zdrowia, należy umówić się na wizytę u lekarza weterynarii, aby uzyskać właściwą diagnozę.

Psy mają zmysł węchu, który jest silniejszy niż zmysł smaku. Są w stanie wykryć zapach innych psów i wyrzuconego jedzenia. Dlatego prawdopodobnie zjedzą brud, jeśli znajdą coś, co pachnie szczególnie interesująco.

Brud może być smacznym przysmakiem dla psów, zwłaszcza młodych. Ale jest to również niebezpieczna rzecz do jedzenia. Małe kamienie mogą zranić zęby psa, a nawet spowodować zadławienie. Innym zagrożeniem jest obecność ostrych patyków. Nigdy nie powinieneś pozwolić psu na żucie kamieni, ponieważ może to przebić przełyk i płuca.

Pica to zaburzenie, w którym pies zjada przedmioty, które nie są jedzeniem. Może być wywołane przez wiele czynników, w tym brak ćwiczeń, nudę i stres. Czasami powodem jest zaburzenie neurologiczne, ale są też inne, bardziej prozaiczne przyczyny.

Jeśli Twój pies je brud, ważne jest, aby uzyskać odpowiednią diagnozę. Oprócz sprawdzenia diety psa, powinieneś szukać oznak choroby lub zaburzeń odżywiania. Umów się na wizytę u weterynarza i zapytaj o styl życia i środowisko Twojego psa. Zdjęcia rentgenowskie, badania krwi i inne testy diagnostyczne mogą pomóc w zidentyfikowaniu ewentualnych problemów medycznych.

Jedzenie na glebie często nie jest bardzo dużym problemem. Niemniej jednak, jest to znak, że Twój pies nie otrzymuje potrzebnych mu składników odżywczych. Twój lekarz weterynarii prawdopodobnie będzie chciał wykluczyć bardziej powszechne przyczyny jedzenia ziemi, takie jak niedobory żywieniowe lub infestacja pasożytów. Będzie również chciał wiedzieć, czy Twój pies przebywał na zewnątrz przez długi czas lub czy karmisz go dietą ograniczoną.

W zależności od sytuacji, lekarz weterynarii może przepisać plan leczenia, taki jak zmiana diety lub suplement. Istnieje również wiele dostępnych metod, które pozwolą wyeliminować przyczynę zjadania ziemi przez Twojego psa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane