Łukasz Fabiański ogłasza przejście na emeryturę

Łukasz Fabiański ogłasza przejście na emeryturę

Fabiański, który przez ponad 15 lat był podstawowym bramkarzem reprezentacji Polski, ogłosił przejście na emeryturę. Grał w UEFA Euro w 2008 i 2016 roku, a teraz po raz ostatni wystąpi w październiku 2021 roku. W trakcie swojej kariery zaliczył 56 czapek i jest obecnym bramkarzem numer trzy w reprezentacji Polski.

29-latek zdobył nagrody zawodnika roku w Swansea i West Hamie i był częścią polskiej drużyny, która wygrała Mistrzostwa Europy zeszłego lata. Jednak od połowy października jest poza kadrą narodową, po tym jak doznał kontuzji.

Łukasz Fabiański jest cichym i powściągliwym bramkarzem i nigdy nie był typem, który wygłaszałby śmiałe oświadczenia. Wie, że jego kariera zakończy się w momencie, gdy zdecyduje się ją zakończyć.

Kiedy był młodszy, był gwiazdą polskiej ligi i FA Cup. Zagrał też w finale FA Cup w 2014 roku i dotarł do ćwierćfinału Euro we Francji. Po odejściu z Arsenalu przeniósł się do Swansea, a następnie dołączył do West Hamu.

Jako profesjonalista był bardzo dobrym bramkarzem reprezentacji. Pomimo braku kilku meczów w pierwszej połowie sezonu, obecnie wystąpił w dziewięciu spotkaniach Premier League w tym sezonie. Jego bramkarstwo było głównym czynnikiem mocnego startu Młotów. Wygrali już dwa mecze, a różnica bramek wynosi tylko jeden. Pomimo ich zmagań, europejski finał byłby ogromnym osiągnięciem dla klubu.

Nie trudno zrozumieć, dlaczego była gwiazda Arsenalu zdecydowała się dołączyć do West Hamu. Klub ma reputację producenta wysokiej jakości bramkarzy, a były reprezentant Polski zdołał ugruntować swoją pozycję jako bramkarz pierwszego wyboru na London Stadium. W związku z tym, że obecna umowa zawodnika West Hamu wygasa w czerwcu, a kolejna wygasa latem, starają się oni związać starszych zawodników nowymi kontraktami. To będzie kluczowy moment, aby zapewnić, że ich defensywna osłona będzie na miejscu w styczniu.

W czasie swojej pracy w West Hamie był kluczową częścią dążenia zespołu do zajęcia miejsca w pierwszej czwórce Premier League. W zeszłym sezonie zdobył tylko 50 bramek, co było najniższą sumą w najwyższej klasie rozgrywkowej. To dlatego, że dokonał wielu oszczędności.

Zanim podpisał kontrakt z West Hamem, Fabiański był jednym z najbardziej znanych zawodników w Premier League. Podczas swojego pobytu w Arsenalu miał reputację spokojnego, opanowanego bramkarza. Teraz, gdy dołączył do nowego klubu, pracuje nad tym, by udowodnić, że może być siłą w Lidze Mistrzów.

W swoim pierwszym sezonie w Młotach zdobył nagrodę Młota Roku, która jest najbardziej prestiżową nagrodą klubu. Odegrał również kluczową rolę na Euro 2016 i został wybrany Graczem Roku podczas London Football Awards w kwietniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane