Dlaczego dziecko płacze – Jak uspokoić płaczące dziecko

Dlaczego dziecko płacze - Jak uspokoić płaczące dziecko

Płacz dziecka może być frustrujący. Podczas gdy powody płaczu dziecka mogą się różnić od niemowlęcia do niemowlęcia, istnieje kilka wspólnych płaczu. Jeśli płacz dziecka nie jest spowodowany jednym z poniższych, to może warto rozważyć inne podejście.

Kiedy temperatura ciała dziecka jest zbyt wysoka, prawdopodobnie będzie ono potrzebowało szybkiego karmienia. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji, gdy karmisz piersią. Dzieci będą również płakać, jeśli jest im zbyt zimno lub zbyt gorąco.

Oprócz tych podstawowych potrzeb, niemowlęta muszą być również wystawione na działanie otaczającego je świata. Nieświadome tego dziecko może doznać wielu komplikacji zdrowotnych, w tym uszkodzenia mózgu. Aby temu zapobiec, niemowlęta powinny być odpowiednio ubrane. Upewnij się, że zawijasz dziecko w kocyk lub inne podobne urządzenie.

Płacze są nie tylko bolesne do słuchania, ale mogą być zawstydzające i dezorientujące dla Twojego noworodka. Mogą być nawet oznaką czegoś poważniejszego. Poza tym, że są niewygodne, brzuch dziecka jest mały, więc jest ono skazane na płacz, jeśli nie będziesz ostrożna.

Pierwszą rzeczą, którą należy wiedzieć jest to, że nie ma jednego „właściwego” sposobu na uspokojenie płaczącego dziecka. Niektórzy rodzice wolą pozwolić swoim dzieciom się wypłakać, podczas gdy inni decydują się na zawijanie lub owijanie swoich maluchów. Niezależnie od preferencji, pamiętaj, aby poświęcić trochę czasu na oddychanie i skupienie się na zadaniu. Możliwe, że jeśli będziesz wystarczająco cierpliwa, znajdziesz sposób, aby pomóc dziecku zasnąć.

Jednym z najprostszych sposobów, aby dziecko się uspokoiło, jest zawinięcie go w kołderkę. Owinięcie dziecka w ciepły swaddle może złagodzić wiele dolegliwości, w tym gorączkę. Być może uda Ci się nawet pobudzić dziecko krótkim spacerem na zewnątrz.

Pierwszą zasadą jest, że dziecko powinno być karmione przynajmniej co kilka godzin. W zależności od wieku dziecka może to być nawet dwa razy dziennie. W przypadku noworodka, ilość karmień będzie się zmniejszać wraz ze wzrostem dziecka, choć nadal powinnaś zgłosić się do lekarza w celu uzyskania aktualnego harmonogramu.

Istnieją inne wskazówki, że Twoje dziecko może odczuwać ból, w tym marszcząca się twarz, drżąca ręka lub przenikliwe spojrzenie pełne strachu. Nie są to raczej typowe dolegliwości dziecka, ale mimo to są dobrym powodem do zwrócenia uwagi.

Kiedy ciało dziecka boli, nie będzie ono w stanie poruszać się jak zwykle. Nie ma jednak powodu, aby dziecko było odizolowane od swoich opiekunów. Posiadanie w pobliżu bliskiej, zaufanej osoby dorosłej może mieć ogromny wpływ na jakość życia dziecka.

Nawet najlepsi rodzice nie mogą uniknąć płaczu dziecka. Podczas gdy dla Ciebie płacz dziecka może nie wydawać się niczym szczególnym, dla dziecka jest on źródłem niepokoju i frustracji. Jako rodzic musisz nauczyć się radzić sobie z płaczem dziecka, w przeciwnym razie możesz czuć się przytłoczony i beznadziejny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane