Dlaczego nie ma pieniędzy w bankomatach

Dlaczego nie ma pieniędzy w bankomatach

Nie ma wątpliwości, że bankomaty są wygodnym sposobem na uzyskanie gotówki. Jednakże, mogą one również posiadać kilka wad. Aby pomóc Ci jak najlepiej wykorzystać Twoje pieniądze i uniknąć typowych problemów, poniżej znajdziesz kilka wskazówek, jak korzystać z bankomatów z korzyścią dla siebie.

Zawsze warto przeczytać drobny druk przed skorzystaniem z bankomatu, zwłaszcza takiego, którego nie jesteś właścicielem. Wielu właścicieli bankomatów prowadzi swoją działalność bez umowy, co oznacza, że możesz płacić więcej niż musisz. Możesz być zaskoczony niektórymi opłatami.

Najlepszym miejscem do rozpoczęcia jest sprawdzenie w banku, czy masz jakieś limity. Różnią się one od banku do banku, a liczba może się zmienić w zależności od lokalizacji. Jeśli obawiasz się, że przekroczysz określony limit, zadzwoń do banku i poproś o jego zwiększenie. Niektóre banki zwrócą Ci część opłaty. Inne są bardziej pobłażliwe, a nawet mogą podnieść Ci limity na stałe.

Aby śledzić swoje transakcje, możesz wydrukować paragon. Dzięki temu dowiesz się, co zrobiłeś i poznasz datę wydania gotówki. Chociaż istnieją inne formy płatności, paragon może być ważnym elementem transakcji w bankomacie.

Ślad na papierze jest skutecznym sposobem na zapewnienie, że nie wydasz przypadkowo zbyt dużo pieniędzy na wypłatę gotówki. Powinieneś jednak uważać na to, jak zapisujesz swój PIN na odwrocie karty. Pozostawienie kodu PIN na odwrocie karty czyni ją łatwym celem dla złodziei.

Innym sposobem na utrzymanie się w granicach limitu wypłat w banku jest realizowanie czeków. Czeki można wpłacać pocztą, można też skorzystać z mobilnego wpłatomatu lub okienka kasowego. Możesz również skorzystać z usługi płatności „od osoby do osoby”.

Innym sposobem na zarabianie pieniędzy jest reklama w lokalnym bankomacie. Większość nowoczesnych bankomatów podpowie Ci, jaki jest stan Twojego konta. Będą one zazwyczaj wyświetlać kod kreskowy, który zostanie zeskanowany przez czytnik kodów. Twoja karta debetowa zostanie następnie włożona do maszyny. Po zakończeniu transakcji otrzymasz paragon, na którym będzie widniał stan Twojego konta.

Jeśli masz problem z bankomatem, możesz złożyć reklamację w swoim banku lub w Financial Ombudsman Service. W zależności od miejsca zamieszkania, możesz złożyć skargę online. Zazwyczaj problemy są szybko rozwiązywane.

Bankomat jest prostym urządzeniem i łatwo go zlokalizować w swojej okolicy. Zazwyczaj kosztują one od $2.00 do $3.00. W przypadku większych ilości gotówki, możesz być zmuszony do uiszczenia wyższej opłaty. W zależności od obszaru, opłata może wynosić nawet $240 rocznie.

Dobrze oświetlona maszyna jest bardziej bezpieczna niż słabo oświetlona. Pamiętaj również o zachowaniu bezpiecznej odległości podczas korzystania z bankomatu. Unikaj liczenia gotówki w pobliżu lub stania blisko maszyny, ponieważ może to ułatwić oszustom kradzież Twoich pieniędzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane