Dlaczego po szczepieniu na COVID nie można wychodzić na słońce

Dlaczego po szczepieniu na COVID nie można wychodzić na słońce

Jeśli zastanawiasz się, dlaczego po szczepieniu na covid nie możesz wychodzić na słońce, nie jesteś sam. Według ostatnich badań, zaszczepiona populacja jest o jedną trzecią bardziej narażona na zakażenie wirusem niż ich nieszczepione odpowiedniki. Aby zmniejszyć to ryzyko, wielu lekarzy zaleca pozostanie w domu przez pierwsze trzy dni po szczepieniu. Dla osób o wiejskim usposobieniu może to oznaczać konieczność przejścia kilku kilometrów. Na szczęście niektóre sklepy oferują bezpłatne laminowane karty.

Chociaż szczepionka COVID 19 jest stosunkowo nowym uczestnikiem na arenie medycznej, nie uniknęła ona kontroli ze strony establishmentu medycznego. Istnieją doniesienia o przełomowych zakażeniach w niektórych przypadkach. Dotyczy to zwłaszcza południowych Stanów Zjednoczonych, gdzie wilgotność jest wysoka, temperatura niska, a liczba osób poddawanych leczeniu wzrasta. Dobra wiadomość jest taka, że większość osób z chorobą ma łagodniejsze formy przypadłości. Pomimo tego, że szczepionka nie jest pozbawiona wad, niektórzy twierdzą, że miała ona pozytywny wpływ na ich życie.

Podczas gdy nie ma jednego rozmiaru odpowiedzi na pytanie, dlaczego po szczepieniu na covid nie można wyjść z domu, istnieje kilka czynników, które sprawiają, że decyzja jest nieco łatwiejsza. Większość ekspertów zgadza się, że połączenie dobrego stanu zdrowia i zrozumienia ryzyka, jakie stwarza dolegliwość, powinno być podstawą każdego planu samoopieki. Inne czynniki, które należy wziąć pod uwagę to zdrowa dieta i duża ilość wody. Niektórzy pacjenci decydują się nawet na poddanie się zabiegowi resurfacingu skóry, aby poprawić wygląd swojej cery. Oczywiście, najlepszym sposobem, aby wiedzieć, czego się spodziewać, jest rozmowa z wykwalifikowanym pracownikiem medycznym.

W szczególności należy wziąć pod uwagę najważniejsze zalecenie, jakie powinien wydać lekarz. Prawdopodobnie słyszałeś, że nie powinieneś używać kremu przeciwsłonecznego na twarzy, ale dobrym pomysłem jest zastosowanie go na resztę ciała. Nie tylko pomaga to chronić Cię przed uszkodzeniami spowodowanymi promieniowaniem UV, ale również może wzmocnić Twój system odpornościowy. Jeśli chodzi o określenie, czy powinieneś poddać się szczepieniu, najlepszym przewodnikiem powinien być Twój lekarz.

Na szczęście CDC śledzi najlepsze miejsca, w których można otrzymać szczepionkę i ciężko pracuje, aby trafiła ona w ręce tych, którzy najbardziej jej potrzebują. Aby być na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami, sprawdź stronę internetową CDC, Twitter i Facebook.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane