Dlaczego powinieneś ćwiczyć

Dlaczego powinieneś ćwiczyć

Ćwiczenia fizyczne mogą przynieść wiele korzyści zdrowotnych. Na przykład, mogą obniżyć ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia, wysokiego ciśnienia krwi i otyłości. Może również zwiększyć poziom energii i poprawić nastrój. Oprócz tych fizycznych korzyści, ćwiczenia mogą również pomóc w walce z niektórymi chorobami.

Badania wykazały, że regularne ćwiczenia mogą zmniejszyć częstość występowania choroby Alzheimera i innych form demencji. Dzieje się tak, ponieważ może zachęcać do produkcji białek związanych z pamięcią i podejmowaniem decyzji. Białka te znane są jako endorfiny. Regularne ćwiczenia zwiększają również liczbę komórek mózgowych i mogą poprawić funkcje poznawcze. Kilka badań sugeruje również, że ćwiczenia mogą poprawić twoją zdolność do zasypiania, co jest ważne dla osób, które mogą mieć problemy ze snem.

Ponadto badania wykazały, że regularna aktywność fizyczna może pomóc Ci skuteczniej radzić sobie ze stresem. Może nawet pomóc Ci w walce z depresją. Kiedy ćwiczysz, będziesz w stanie uwolnić endorfiny i serotoninę. Uwalniając te hormony, twoje ciało będzie czuło się lepiej i będzie bardziej zdolne do radzenia sobie ze stresem życia codziennego.

Kolejną korzyścią z ćwiczeń jest fakt, że mogą one pomóc Ci utrzymać zdrową wagę. Aktywność fizyczna może uczynić Cię silniejszym i dać Ci więcej energii, co może sprawić, że poczujesz się bardziej komfortowo we własnej skórze. Posiadanie zdrowszego ciała może również pomóc w radzeniu sobie z chorobami, takimi jak grypa, zmniejszając objawy i nasilenie choroby.

Inne fizyczne korzyści z ćwiczeń obejmują silniejsze serce, zwiększone krążenie i lepszy nastrój. Jeśli masz problemy z dotarciem na siłownię, spróbuj innych form aktywności fizycznej. Spróbuj biegać, uprawiać jogging lub spacerować przez trzydzieści minut, trzy razy w tygodniu. Jednak należy sprawdzić z lekarzem przed rozpoczęciem każdej nowej rutyny ćwiczeń, aby sprawdzić, czy masz jakieś warunki medyczne, które mogą sprawić, że nie jest bezpieczne dla Ciebie, aby uczestniczyć.

Wykazano, że regularna aktywność fizyczna zwiększa koncentrację, co jest ważne, jeśli masz problemy z nauką. Ćwiczenia mogą również stymulować uwalnianie noradrenaliny, co może pomóc w radzeniu sobie ze stresem. Należy również ćwiczyć, aby zwiększyć ilość cholesterolu HDL we krwi. Niski poziom HDL może powodować, że jesteś na większe ryzyko chorób serca. Zwiększenie poziomu HDL może pomóc Twojemu sercu, zapobiegając budowaniu zbyt dużej ilości cholesterolu w tętnicach.

Ćwiczenia poprawiają również Twój układ odpornościowy i pomagają Ci lepiej się wysypiać. Badania wykazały, że ludzie, którzy wykonują co najmniej trzydzieści minut ćwiczeń dziennie, mają mniejsze szanse na zachorowanie na chorobę serca lub raka. Dodatkowo w badaniu przeprowadzonym przez Stanford University Medical School stwierdzono, że uczestnicy, którzy brali udział w programie ćwiczeń o umiarkowanej intensywności, zgłaszali lepszy sen o 45 minut dłużej niż ci, którzy tego nie robili.

Kiedy masz zdrowe ciało, rzadziej cierpisz na depresję i niepokój. Bycie zdrowym może również pozwolić Ci na radzenie sobie z problemami, które pojawią się w przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane