Dlaczego szczeniak zjada swoje odchody

Dlaczego szczeniak zjada swoje odchody

Prezentujemy Państwu treść opracowaną z udziałem izrobimyto.pl

Szczeniak to młody pies, który wymaga karmienia dwa do trzech razy dziennie. Spala dużo energii i potrzebuje zbilansowanej diety, aby pomóc mu rosnąć. Szczenięta mogą być bardzo zainteresowane kupą i wydaje się, że niektóre nigdy nie wyrosną z tego nawyku. Jeśli podejrzewasz, że twój szczeniak je swoje odchody, jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby to zatrzymać. Pierwszym krokiem jest znalezienie przyczyny problemu.

Szczenięta mogą rozwinąć nawyk jedzenia kupy, gdy są pozostawione same na dłuższy czas, gdy są zestresowane lub gdy się nudzą. Wiele szczeniąt rodzi się również bez rąk i uczy się wszystkiego przez usta. W niektórych przypadkach szczeniak może ząbkować i potrzebować żuć własną kupę. Niezależnie od przyczyny, ważne jest, aby zatrzymać to zachowanie tak szybko, jak to możliwe.

Jeśli martwisz się, że Twój szczeniak zjada swoje odchody, najlepiej porozmawiaj z lekarzem weterynarii. On lub ona będzie w stanie pomóc Ci wykluczyć problemy zdrowotne i zapewnić Ci odpowiednią dietę dla szczeniaka. Możesz również spróbować techniki odwracania uwagi, aby przekierować szczeniaka z dala od kupy.

Innym powodem, dla którego szczeniak może jeść kupę, jest chęć zwrócenia na siebie uwagi. Na przykład, jeśli karałeś swojego szczeniaka za żucie rzeczy w domu, Twój szczeniak będzie bardziej skłonny do jedzenia kupy, aby otrzymać pozytywną uwagę. Może to być forma koprofagii, problemu behawioralnego u psów.

Jeśli podejrzewasz, że Twój szczeniak zjada swoje odchody z powodu lęku, porozmawiaj z lekarzem weterynarii. Koprofagia to zachowanie, które jest oznaką psychicznego lub fizycznego lęku, a także innych chorób. Niektóre podstawowe przyczyny koprofagii to choroby układu jelitowego i zaburzenia mózgu. Ponadto, jeśli Twój szczeniak cierpi na zarobaczenie, może jeść własną kupę jako sposób na utrzymanie zdrowia.

Inne psy jedzą swoje kupy, ponieważ jest to zabawa. W wielu przypadkach jest to spowodowane dietami o niskiej jakości. Psy często przekąszają odpady, ponieważ nie otrzymują wystarczającej ilości jedzenia. Jednak zawsze należy zapewnić szczeniakowi zrównoważoną dietę, która zawiera mięso i produkty mleczne.

Szczenięta, które są zestresowane nowym środowiskiem, mogą mieć skłonność do zjadania swoich odchodów. Jeśli zauważysz, że szczeniak wącha kał, spróbuj odwrócić jego uwagę smacznym smakołykiem lub zabawką. Kiedy się rozproszy, przekieruj go do innej czynności.

Na koniec, jeśli zauważysz, że Twój szczeniak przejawia inne zachowania, które odbiegają od charakteru, warto skonsultować się z lekarzem weterynarii. Z koprofagią u psów wiąże się kilka schorzeń, w tym choroby tarczycy, wątroby i mózgu. Twój weterynarz będzie w stanie pomóc Ci określić, czy musisz podjąć kroki w celu leczenia psa z tych chorób.

Jednym z najczęstszych powodów, dla których psy zjadają swoje odchody jest brak doświadczenia. Psy, które są nowe w gospodarstwie domowym, mogą nie wiedzieć, gdzie szukać toalety lub co robić, gdy jej potrzebują. Z tego powodu mogą jeść swoje odchody, aby ukryć to, co zrobiły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane