Dlaczego Internet działa wolno na telefonie? Oto kilka sztuczek i technik pozwalających przyspieszyć połączenie internetowe

Dlaczego Internet działa wolno na telefonie? Oto kilka sztuczek i technik pozwalających przyspieszyć połączenie internetowe

To nie jest rzadkością dla użytkownika telefonu, aby zauważyć ich połączenie internetowe nagle zaczął cierpieć. Choć może to być frustrujące, nie jest to sytuacja zagrażająca życiu. Dobrą wiadomością jest to, że istnieje kilka sztuczek i technik, które pomogą Ci uzyskać prędkość Internetu z powrotem na torze. Jeśli próbowałeś wszystkiego, co możesz wymyślić i usługa jest nadal powolna, powinieneś prawdopodobnie skontaktować się z przewoźnikiem lub dostawcą.

Po pierwsze, powinieneś spróbować zresetować ustawienia sieci. Często są one ustawione domyślnie, ale można je również zmienić ręcznie. Na przykład, jeśli używasz usługi 3G, możesz przełączyć się na połączenie 4G, aby uzyskać znacznie szybsze połączenie internetowe. Możesz to zrobić wchodząc w ustawienia i wybierając sieci komórkowe, a następnie wybierając operatora sieci, z której chcesz korzystać.

Spróbuj również użyć połączenia Wi-Fi zamiast danych komórkowych w telefonie. Dzięki temu nie będziesz marnować danych na niepotrzebne aplikacje. Pamiętaj jednak, że niektórzy operatorzy i usługi mogą ograniczać ilość danych, które możesz pobrać. Twój operator lub dostawca może wymagać, abyś poczekał do następnego cyklu rozliczeniowego, aby odblokować swój pełny przydział danych.

Innym sposobem na uzyskanie szybszego internetu jest wyczyszczenie pamięci podręcznej przeglądarki. Powodem jest to, że pamięć podręczna przeglądarki jest pełna informacji, które mogą spowolnić przeglądanie. Poprzez wyczyszczenie pamięci podręcznej, będziesz mógł cieszyć się ulubionymi stronami internetowymi i aplikacjami bez konieczności przeładowywania ich przez cały czas.

Utrzymywanie aktualnych aplikacji jest koniecznością. Nie tylko przyspieszysz swoje połączenie internetowe, ale także unikniesz konieczności pobierania bezużytecznych danych z nieaktualnych aplikacji. Aplikacje i inne programy muszą być regularnie aktualizowane, w przeciwnym razie zaczną działać ospale.

Posiadanie zbyt wielu otwartych kart w przeglądarce to zły pomysł. Nawet najlepsze plany taryfowe nie są w stanie poradzić sobie z dziesiątkami otwartych kart. Podobnie, telefon, który jest stary nie będzie miał zdolności do obsługi wszystkich nowych gizmos, które są zalewając rynek.

Jednak najlepszym trikiem na zwiększenie prędkości mobilnego Internetu jest upgrade do nowszego urządzenia. Zakup nowego telefonu jest stosunkowo niedroga propozycja, i będzie prawdopodobnie poprawić wydajność, jeśli obecne urządzenie pokazuje swój wiek. Podobnie, uaktualnienie do droższego planu danych będzie uzyskać szybsze połączenie.

Nowszy, bardziej inteligentny smartfon to godna inwestycja. Na szczęście użytkownicy systemów Android i iOS mogą łatwo znaleźć telefon, który będzie odpowiadał ich potrzebom. Istnieje kilka opcji dla wymagających nabywców smartfonów, w tym HTC, Samsung, LG, Motorola i Sony. Ponadto, wielu operatorów ma różne poziomy zasięgu, co może być ważnym czynnikiem w uzyskaniu jak największej ilości informacji z telefonu.

Przy tak wielu usługach mobilnych może być trudno wybrać tę właściwą. Niezależnie od tego, czy chcesz wzmocnić sygnał Wi-Fi, czy zmienić kartę SIM, warto wybrać niezawodną usługę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane