Dlaczego kwiaty po pogrzebie muszą leżeć

Dlaczego kwiaty po pogrzebie muszą leżeć

Z dumą prezentujemy treść, która powstała w kooperacji z majster-pmb.pl

Kwiaty pogrzebowe są jednym z najbardziej tradycyjnych dodatków do pogrzebu. Dodają one odrobinę klasy, komfortu i szacunku do usługi. Jednak może to być trudne do podjęcia decyzji, co kupić. Dobrą wiadomością jest to, że istnieje kilka rodzajów kwiatowych hołdów, które można wybrać. Obejmują one wieńce, kosze i sprayów stojących. Jeśli nigdy wcześniej nie kupiłeś pogrzebowej aranżacji kwiatowej, może czuć się przytłoczony.

Przy wyborze kwiatowego hołdu dla ukochanej osoby, ważne jest, aby pamiętać o kulturowym i religijnym znaczeniu różnych kwiatów. Na przykład, fioletowe orchidee są symbolem królewskości, podczas gdy różowe orchidee symbolizują kobiecość. Niebieskie orchidee symbolizują cenność, a białe lilie przywołują spokój i niewinność. Należy również wziąć pod uwagę swoje osobiste preferencje.

Jeśli nie chcesz kupować kwiatów pogrzebowych, możesz zdecydować się na wysłanie kwiatów współczucia. Niektórzy uważają, że jest to bardziej odpowiedni sposób na okazanie swoich kondolencji. Można też przekazać je do lokalnego domu opieki lub szpitala. Możesz też podzielić się nimi z innymi, którzy są w żałobie.

Oprócz znaczenia rodzaju kwiatów, istnieją również różne tradycje związane ze sposobem składania kwiatów pogrzebowych. Osoby, które są blisko zmarłego mogą położyć je jako pierwsze, podczas gdy dalecy krewni i przyjaciele mogą umieścić je na końcu. W innych przypadkach członkowie rodziny i przyjaciele mogą umówić się z przedsiębiorcą pogrzebowym, aby przyniósł kwiaty na nabożeństwo.

Wieńce pogrzebowe są zwykle wyświetlane w pobliżu trumny lub na sztalugach. Istnieją trzy główne rodzaje wieńców: w kształcie serca, kosze i spraye trumny. Wieńce w kształcie serca są zazwyczaj wybierane przez bliską rodzinę lub przyjaciół. Kosze i spraye trumienne są bardziej odpowiednie dla najbliższej rodziny.

Oprócz tradycyjnych wieńców i koszy, istnieje kilka innych rodzajów aranżacji pogrzebowych, które można wybrać. W zależności od osoby, niektóre pogrzeby mogą preferować kwiaty, które literują imię ukochanej osoby lub reprezentują coś znaczącego dla nich.

Wiele aranżacji kwiatowych pochodzi z tworzywa sztucznego. Inne są wykonane z materiałów, które są bardziej przyjazne dla środowiska. Zawsze warto zapytać przedsiębiorcę pogrzebowego, jakie zwyczaje są oczekiwane. Ponadto, nie jest rzadkością dla ludzi, aby dokonać darowizny w miejsce zakupu kwiatów. Chociaż ofiarowanie kwiatowego hołdu jest przemyślanym gestem, niektórzy zastanawiają się, czy jest to opłacalne finansowo.

Zakup żałobnej kompozycji kwiatowej może być kosztownym procesem. Wynika to nie tylko z kosztu kwiatów, ale także z ilości czasu, jaki trzeba poświęcić na przygotowanie pogrzebu. Często ludzie nie zdają sobie sprawy, jak długo będzie trwała aranżacja kwiatowa. Ogólnie rzecz biorąc, powinieneś pozwolić na co najmniej dwa tygodnie, aby twój kwiatowy hołd wyschnął. W tym okresie można je suszyć w płytkiej brytfannie lub na piasku.

Przed wyborem żałobnego układu kwiatowego ważne jest, aby rozważyć rozmiar układu. Powinieneś wybrać rozmiar, który odzwierciedla relację, jaką masz ze zmarłym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane