Dlaczego kot odwraca się do ciebie plecami

Dlaczego kot odwraca się do ciebie plecami

Ten artykuł to efekt naszej kreatywnej współpracy z bazaporadnikow.pl

Jeśli chodzi o koty, być może zauważyłeś, że często odwracają się plecami. Nie jest to coś, co robi każdy kot, ale może to być dobra wskazówka, że demonstrują zaufanie. Możesz się zastanawiać, dlaczego kot miałby się odwrócić do Ciebie plecami. W rzeczywistości wiele kotów odwraca się plecami, gdy czują się zagrożone. Koty są niezwykle społecznymi stworzeniami i czasami szukają ochrony w swoim środowisku. Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie koty są w radosnym nastroju, kiedy odwracają się plecami.

Najlepszym sposobem na stwierdzenie, czy kot jest niegrzeczny czy miły, jest obserwacja jego języka ciała. Nadęty ogon może być wskaźnikiem strachu, a szeroko otwarte oczy mogą być sygnałem podniecenia. Innym znakiem nadmiernie podekscytowanego kota jest ogon, który kołysze się w przód i w tył. Podobnie kot, który ma zwężone oczy i spięte uszy może wskazywać, że kot się ciebie boi.

Poza tym, co oczywiste, jest jeszcze kilka innych rzeczy, których możesz się nauczyć z języka ciała kota. Na przykład, będą często odwracać głowę, gdy chcą zwrócić twoją uwagę. Będą również krążyć wokół, aby zachować ciepło ciała. Jeśli kot leży na plecach, możesz wyczuć gruczoły zapachowe znajdujące się u podstawy jego ogona. Podobnie, jeśli siedzą na Twoich kolanach, użyją języka ciała, aby dać Ci znać, że są Tobą zainteresowane.

Co ciekawe, można wiele powiedzieć o kocie, obserwując, jak wchodzi w interakcje ze swoimi właścicielami. Pomocna jest również świadomość ich idiosynkrazji, takich jak sposób, w jaki witają inne zwierzęta. Zwierzęta te często mają bardzo ograniczony zakres zachowań ekspresyjnych. Na szczęście są one dobrze przystosowane do otoczenia i często wykazują najciekawsze zachowania, gdy są najmniej oczekiwane.

Jedną z najbardziej imponujących rzeczy u kotów jest ich zdolność do komunikacji. Koty mówią całym swoim ciałem i często wydają dźwięki, aby zwrócić na siebie uwagę. Niektóre z tych dźwięków, takie jak „mruczenie zachęcające” czy „skradanie się”, nie muszą być oczywiste. Dzieje się tak dlatego, że zwykle towarzyszą im sygnały o wysokim tonie i niski ton. Obserwując ich język ciała, możesz łatwo określić, czy coś ci mówią, czy są po prostu obcesowe.

Chociaż koty są powszechnie uważane za zdystansowane, mają pewne cechy bardzo podobne do ludzkich. Na przykład, potrafią być bardzo kochające. Czasami możesz znaleźć je wkraczające do twojego domu, aby pokazać swoje uczucie, i ważne jest, aby być przygotowanym. Chociaż kuszące jest, aby pogłaskać je na miejscu, pamiętaj, aby dać im miejsce i czas na relaks. Gdy staną się wygodne, nie będą się wzbraniać przed byciem pupilami.

Chociaż imię kota nie znajduje się w słowniku, ma on dobrze rozwinięte poczucie humoru. Niektóre koty są dość zabawne, a po ich zachowaniu często można poznać, co im chodzi po głowie. Od czasu do czasu będą próbowały cię zaatakować, a nawet zaatakować twoje ramię, jeśli czują, że im zagrażasz. Z drugiej strony mogą być przestraszone czymś, co wyczują lub zobaczą w Twoim domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane