Dlaczego tłuszcz na powierzchni bulionu tworzy oczy

Dlaczego tłuszcz na powierzchni bulionu tworzy oczy

Jednym z bardziej ekscytujących odkryć XX wieku było odkrycie, że tłuszcz na powierzchni bulionu może pomóc w formowaniu części ciała żywych istot. Jednak osiągnięcie tego wyczynu zajęłoby więcej niż jedno ludzkie życie. Dzieje się tak dlatego, że rosół kostny składa się z kości o różnych rozmiarach i kształtach. Te kości, jeśli są gotowane wystarczająco długo, mogą spowodować powstanie śliskiego żelu. Podobny efekt uzyskamy podgrzewając go na wolnym ogniu. Podczas gdy rosół będzie smakował lepiej, będzie wymagał więcej twojego czasu i energii.

Możliwe, że pierwszy człowiek żyjący na naszej planecie był w stanie obserwować obrazy wizualne w prymitywny sposób, ale dopiero gdy tetrapody trafiły na plaże w czasach dewońskich, oko zostało w pełni rozwinięte. W rzeczywistości ukończenie tego wyczynu mogło zająć około 40 pokoleń metazoanów. Co ciekawe, ewolucja ludzkiego oka została przyspieszona przez modelowanie komputerowe. Na przykład Nilsson i Pelger zasugerowali, że stworzenie oka w kształcie aparatu fotograficznego mogło zająć 364 tysiące lat. Podobnie około 30 milionów lat zajęło ludzkiemu mózgowi wykształcenie wymaganych połączeń neuronowych, aby nadać sens obrazowi.

Pomijając składniki komórkowe, ludzkie oko jest złożonym zespołem organów, które są w stanie przetwarzać informacje wizualne na wiele różnych sposobów. Wśród nich są komórki wrażliwe na światło, które wytwarzają wybrzuszenie w gałce ocznej, które z kolei wytwarza soczewkę. Soczewki, w szczególności, są stosunkowo późnym przybyszem na liście tworzenia oczu. Są one również biochemicznie odmienne od siebie i różnią się odkształcalnością. Większość soczewek ptaków jest plastyczna, podczas gdy soczewki ryb są twarde i jeszcze twardsze.

Inne związane z oczami smakołyki obejmują okto-mirror, okto-mirror i okto-mirror. W wielkim planie wszechświata, jednakże, ośmiornica jest najbardziej imponująca. Octo-mirror jest tricorderem, a octo-mirror ma wiele podczęści. Jeśli chodzi o okto-mirror, pojedyncza komórka może wytworzyć skomplikowaną strukturę optyczną. Ostatecznie umożliwia to jej przetwarzanie i przekazywanie złożonych informacji do innych komórek i regionów mózgu. Chociaż okto-mirror nie może być powielony przez inne organizmy, ważne jest, aby zauważyć, że niektóre taksony wykazują kilka z wyżej wymienionych cech.

Jednym z najlepszych zastosowań bulionu z kości jest jako tonik odbudowujący. Jest on bogaty w białko, żelatynę i śladowe ilości minerałów. Zawartość białka różni się w zależności od rodzaju użytych kości i czasu gotowania. Aby zmaksymalizować jego wartość odżywczą, najlepiej połączyć go z mieszanką ziół lub przypraw. Do mieszanki można również dodać pieczony czosnek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane