Vinted Review – Dlaczego Vinted przechodzi na gospodarkę okrężną

Vinted Review - Dlaczego Vinted przechodzi na gospodarkę okrężną

Istnieje kilka platform zakupowych online, które umożliwiają kupowanie i sprzedawanie używanych towarów. Niektóre z tych serwisów oferują szeroki wybór produktów, podczas gdy inne są bardziej skoncentrowane na jednej konkretnej kategorii. Na przykład eBay jest platformą zakupową online, która skupia się na sprzedaży towarów używanych. Podobnie Poshmark to usługa, która pozwala konsumentom na wymianę używanych przedmiotów i zakup nowych.

Vinted to europejski startup, który powstał w 2008 roku. Obecnie jest wiodącym graczem w gospodarce cyrkularnej. Głównym celem Vinted jest sprawienie, aby kupowanie i sprzedawanie mody z drugiej ręki stało się normą na całym świecie. Odbywa się to poprzez zachęcanie użytkowników do dbania o swoje ubrania i dawanie im świadomości, że są częścią społeczności.

Siedziba firmy znajduje się w Wilnie na Litwie. Działa jednak na 13 rynkach: Belgia, Czechy, Niemcy, Włochy, Polska, Portugalia, Rosja, Słowacja, Hiszpania, Wielka Brytania i Stany Zjednoczone.

Vinted to firma, która zachęca użytkowników do kupowania i sprzedawania ubrań, akcesoriów i artykułów domowych. Vinted oferuje wyjątkowe doświadczenie na rynku second-hand. Łącząc kupujących i sprzedających, Vinted umożliwia jednostkom odblokowanie wartości w ich szafach i artykułach domowych.

Wraz z rozwojem firmy, borykała się ona z różnymi problemami. W 2016 roku Vinted znalazł się na skraju bankructwa. Pomimo posiadania milionów użytkowników, firma przepalała gotówkę. Dlatego była zmuszona zamknąć swoje biura w San Francisco, Londynie i Paryżu. I musiała zwolnić połowę swoich pracowników.

W tamtym czasie wiele uwagi poświęcano prowizji, jaką Vinted pobierał od sprzedawcy. Zmieniło się to jednak w 2016 roku. Zamiast pobierać opłatę od sprzedawców, Vinted pobiera od konsumentów opłatę za wystawienie przedmiotu na sprzedaż.

W styczniu 2013 roku firma pozyskała 5,2 mln euro od Accel. Runda finansowania pomogła Vinted rozszerzyć działalność na inne kraje, w tym Kanadę i Stany Zjednoczone. W tym okresie Vinted współpracował również z Channel 4’s Hollyoaks, aby reklamować stronę.

W przeciwieństwie do innych firm peer-to-peer, Vinted nie pobiera opłat od sprzedawców detalicznych za odsprzedaż sekund. W ten sposób konsumenci są w stanie zaoszczędzić pieniądze i zmniejszyć wpływ swoich zakupów na środowisko. Dodatkowo firma podjęła wysiłek, aby promować świadomość ekologiczną i zaufanie członków.

Podczas gdy Vinted jest nadal prywatny, otrzymał finansowanie od różnych firm venture capital, w tym Burda Principal Investments, Accel, Lightspeed Venture Partners, Sprints Capital i EQT Growth. Obecnie szacuje się, że jest ona warta około 4 miliardów dolarów po dofinansowaniu. Chociaż indywidualni inwestorzy nie mogą tego zweryfikować, uważa się, że kapitał własny firmy jest w posiadaniu kilku firm venture capital.

W początkowych latach działalności Vinted notował szybki przyrost użytkowników. Baza użytkowników firmy rosła przez słowo z ust. Jednak firma rozwijała się zbyt szybko.

Firma została dotknięta wirusem Zika. W tym czasie firma musiała zamknąć swoje biura w Niemczech i Wielkiej Brytanii. Teraz firma stara się opracować system, dzięki któremu jej członkowie będą mogli przekazać część zysków na cele charytatywne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane