Dlaczego sklepy są zamknięte w niedziele

Dlaczego sklepy są zamknięte w niedziele

Chociaż wiele osób może myśleć, że sklepy muszą być zamknięte w niedziele, to w rzeczywistości zależy od stanu, w którym mieszkasz. W niektórych stanach prawo dyktuje, że wszystkie firmy muszą być zamknięte w szabat. Jednak niektóre miasta lub lokalne jurysdykcje mają możliwość zwolnienia się z tego prawa.

Wiele sieci handlowych, takich jak Wal-Mart i Macy’s, otwiera się w niedziele, podczas gdy kilka mniejszych, lokalnych sklepów tego nie robi. Otwarcie sklepów w niedziele może zwiększyć przychody i dać konsumentom więcej czasu na zakupy. Może to również pomóc w wprowadzeniu nowych klientów do sklepu.

Niektóre sklepy, takie jak Chick-Fil-A, są zamknięte w niedziele ze względu na wartości chrześcijańskie firmy. Sklepy te mają zazwyczaj średni przychód 3,1 mln dolarów na restaurację. Oprócz korzyści finansowych, zamknięcie w szabat daje pracownikom czas na odpoczynek i naładowanie baterii. Mogą spędzić czas z rodziną lub uczestniczyć w nabożeństwach.

Wiele małych, lokalnych sklepów nie jest otwartych w niedziele, a zamiast tego wolą reklamować się jako sklepy siedmiodniowe. Wadą takiej polityki jest to, że może ona wpływać na wolność religijną pracowników, ponieważ nie można od nich oczekiwać pracy w dniu, który jest dla nich ważny religijnie.

Inne sklepy, takie jak United States Postal Service (USPS), są otwarte w niedziele. Dzięki temu konsumenci mogą mieć dostarczoną pocztę w dniu, w którym nie są w pracy. Możliwe jest, że sklepy są otwarte w niedziele w okresie świątecznym.

Inną wadą robienia interesów w niedziele jest to, że może to prowadzić do zwiększonego stresu. Ludzie, którzy pracują w szabat, stają się zmęczeni swoją pracą. Ponadto wiele osób chce cieszyć się czasem spędzonym z rodziną. Posiadanie możliwości pracy w domu lub w mniejszym, mniej stresującym środowisku może być dobrodziejstwem dla pracowników.

Kilka stanów w Stanach Zjednoczonych zmniejszyło liczbę godzin, w których sprzedawcy detaliczni muszą pracować w niedziele. Chociaż większość sprzedawców nadal decyduje się pozostać zamkniętymi w szabat, istnieje kilka zalet prowadzenia działalności w weekend.

Największą zaletą otwarcia sklepu w weekend jest potencjalnie większa sprzedaż. Konsumenci są bardziej skłonni do wydawania pieniędzy, gdy jest mniejsza konkurencja. Ponieważ jest mniej sklepów i mniejszy ruch, kupujący mają więcej czasu na przeglądanie i porównywanie produktów. Jest też niższy wskaźnik rotacji.

Inne korzyści z utrzymywania sklepu otwartego w niedzielę obejmują lepszą lojalność pracowników. Pracownicy, którzy pracują w niedzielę są bardziej skłonni do zaangażowania się w firmę i chętniej spędzają czas z rodziną. Dodatkowo firmy, które są otwarte w niedzielę mają więcej czasu na opracowanie pomysłów marketingowych lub odpowiedzi na korespondencję.

Inne korzyści z otwarcia sklepu w niedzielę to zwiększona lojalność klientów i powtarzalność biznesu. Detaliści, którzy są otwarci w niedzielę mają szansę przyciągnąć nowych klientów i zbudować z nimi silniejsze relacje. A fakt, że sklepy otwarte w niedzielę są często mniej zatłoczone, oznacza, że kupujący mają więcej czasu na przeglądanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane